آخرین اخبار
ازدواج دانشجویی
استاد هزار رنگ هنر آرام گرفت/ آمد، دید، رفت...
آمریکا توان درگیری با ایران در عرصه نظامی را ندارد/ برخی مسؤولان ضعف خود را به ملت منتقل نکنند/ حد و اندازه نظام بیش از این‌هاست
آقای زنگنه! با قراردادهای خسارت بار نفتی چوب حراج بر منافع ملی زده‌اید!
اطلاعیه
hx
توافق «Fatf» تجربه تلخ دیگری است
نتایج تلخ اجبار خانواده‌ بر تحصیل و انتخاب رشته فرزندان
همه قصد تضعیف صدای مطالبه‌گرانه تشکل‌های انقلابی را دارند
صرف فعل مضارع ما نمی توانیم/ بازخوانی جام زهر
چیز جدیدی در پرونده بورسیه‌ها حاصل نشده است
دانشگاه آزاد از سال ۹۲ مجوزی برای اردوهای مختلط نداده/ امکان تفکیک سازی بین دانشجویان در دانشگاه‌ها نیست
«ایستاده در غبار» شگفت‌انگیز است/ کتاب می‌خوانم تا جهان را جور دیگری ببینم
هر کودک در آمریکا پیش از بدنیا آمدن بدهی دارد!/ چند ابَر مصیبت جهان
آلمان بازهم ناامن شد/یک کشته و ۱۲زخمی درپی انفجار در« انسباخ»
راهکارهای جدایی بودجه از نفت‬‌
امروز كشور درگير جنگ اقتصادي، امنيتي و فرهنگي است/ اين را اگر كسي نداند خواب مي ماند
جدول | هفت اصل از مهم‌ترین اصول اندیشه امام خمینی رحمه‌الله درسخنان مقام معظم رهبري
۲۰ جمله از رهبر انقلاب درباره عزاداری سیدالشهدا علیه‌السلام
خودکفایی واحد گرمسار در تولید مصالح محوطه‌سازی و فضای سبز/ تولید 6300 متر جدول‌ سیمانی در سال
قاری بین‌المللی مصری، میهمان دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار
پذیرش مقاله عضو هیات علمی واحد گرمسار در همایش بین‌المللی ریاضی رومانی
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار با حضور در دانشکده‌های علوم انسانی و علوم تربیتی و روانشناسی افزون بر بازدید از این دانشکده، با مدیران، استادان، کارکنان و دانشجویان دیدار و گفت‌وگو کرد
نشست تخصصی شیوه‌های دعوت فرزندان به نماز با سخنرانی حجت‌الاسلام سید علی مهدی‌نژاد و با حضور
عطر خوش دعا در واحد دامغان
آیین معنویت در آیینه ی رمضان موج می زند .
همکاری واحد سمنان و سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی در مسیر تدوین استاندارد بین‌المللی
جشن تکلیف فرزندان کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود+ تصاویر
نشست شورای تخصصی پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان برگزار شد
نخستین نشست تخصصی سیره امام هادی (ع) در دانشگاه آزاد اسلامی سمنان برگزار شد
اخبار > دانشگاه آزاد از سال ۹۲ مجوزی برای اردوهای مختلط نداده/ امکان تفکیک سازی بین دانشجویان در دانشگاه‌ها نیست
 


شماره خبر : ٤٩٩٢٠٩ تاريخ انتشار خبر : دوشنبه ٤ مرداد ١٣٩٥ تعداد بازديد:326

دانشگاه آزاد از سال ۹۲ مجوزی برای اردوهای مختلط نداده/ امکان تفکیک سازی بین دانشجویان در دانشگاه‌ها نیست

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد گفت: در خصوص اردوهای مختلط بعضی‌ها تلاش کردند حوزه فرهنگی را مورد هجمه قرار دهند و این در صورتی است که در دانشگاه آزاد مجوز چنین اردوهایی از مهر ماه سال ۹۲ داده نشده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجو از مشهد، حجت الاسلام طه هاشمی امروز در افتتاحیه چهارمین گردهمایی تخصصي ميان استاني معاونان و مديران دانشجويي- فرهنگي دانشگاه آزاد در هتل فردوسی در مشهد که به میزبانی واحد مشهد برگزار شد، در خصوص برگزاری اردوهای دانشجویی در دانشگاه ها، گفت: در دانشگاه‌ها یک سری اردوهای فرهنگی و علمی در قالب کلاس و مبتنی بر مواد درسی تشکیل می‌شود که آتش اردوهای مختلط از اینجا بلند شده و نگرانی برای رهبر معظم انقلاب به وجود آورده است.

 

وی تصریح کرد: در خصوص اردوهای مختلط بعضی ها تلاش کردند حوزه فرهنگی را مورد هجمه قرار دهند و این در صورتی است که در دانشگاه آزاد مجوز چنین اردوهایی از مهر ماه سال 92 داده نشده است.

 

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد با بیان اینکه در دانشگاه‌ها خانم‌ها و آقایان به صورت مختلط درس می‌خوانند، افزود: کسانی که بخوانند بهانه گیری کنند، از آن اشکال می‌گیرند؛ در ابتدای انقلاب تلاش شد در دانشگاه‌ها تفکیک سازی صورت بگیرد که امام خمینی(ره) به دلایل متعددی اجازه این امر را ندادند که به نظر من احتمالا تفکیک سازی به صورت عملی در دانشگاه ها امکانپذیر نبوده است.

 

حجت الاسلام طه هاشمی با اشاره به اینکه در حال حاضر در دانشگاه آزاد و دیگر دانشگاه‌های کشور امکان تفکیک سازی بین دانشجویان نیست، متذکر شد: البته در دانشگاه آزاد واحد تک جنسیتی و دو جنسیتی داریم و در خصوص تفکیک سازی باید همه مختصات در باب یک دانشجوی موفق بررسی و در نظر گرفته ‌شود؛ چنانچه این جداسازی باعث پیشرفت و رشد شود قاعدتا عقل سلیم این اجازه را می‌دهد که به سمت تفکیک سازی برویم.

 

وی با تاکید بر اینکه ما فی نفسه مخالف تفکیک جنسیتی نیستیم، خاطرنشان کرد: دانشگاه محل علم و دانش است و باید تفکیک سازی بر پایه دانش و به صورت علمی صورت بگیرد.

 

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد در انتقاد به کسانی که بر دایر بودن اردوهای مختلط دردانشگاه‌ها در حال حاضر تاکید دارند، گفت: خوشبختانه در اردوهای فرهنگی اردوهای مختلط نداشتیم و جای تعجب است کسانی که در این خصوص متهم هستند امروز در جای شاکی نشسته‌اند، در حالی که شکل گیری اردوهای مختلط در دانشگاه‌ها نتیجه اقدامات آنان در 10 سال گذشته بوده است.

 

حجت الاسلام طه هاشمی با بیان اینکه شخصی که خود در گذشته مسئول امور فرهنگی بوده امروز ادعا می‌کند اردوهای مختلط، برگزاری کنسرت‌ها و هنجارشکنی‌ها از دانشگاه آزاد به دولتی آمده است، متذکر شد: این فرد همچنین در سخنان خود ادعا کرده افرادی در دانشگاه آزاد درصدد جمع کردن پیاده نظام برای خود هستند؛ به همین دلیل دانشجویان را به سمت برگزاری کنسرت‌ها و اردوهای مختلط که برای آنان جاذبه دارد هدایت می‌کنند.

 

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد ادامه داد: چنانچه نظرات اسلام نسبت به این مسائل به صورت مبنایی، اساسی و تبیین شده درست پیش برود سرنوشت جامعه به سمت بحران نمی‌رود.

 

حجت الاسلام طه هاشمی با تاکید بر اینکه ما اردوهای مختلط نداریم؛ اما اردوهای دانشجویان را به صورت جدی پیش می‌بریم، خاطرنشان کرد: نبود اردوهای مختلط به این معنا نیست که حق دانشجویان دختر در اردوهای دانشگاهی از بین برود؛ بلکه اردوها هم برای خانم‌ و هم برای آقایان برگزار خواهد شد.

 

وی یکی از مهمترین اردوهای دانشجویی را اردوهای رضوی دانست و گفت: در این اردوها عرفان و دین برای دانشجویان تبیین می‌شود و امروز مهمترین دلیل اهمیت این اردوها این است که جایگاه ائمه اطهار به ویژه امام زمان (عج)برای دانشجویان ترسیم شود و این اردوها تاثیرگذاری معنوی بیشتری دارند.

 

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص اردوهای راهیان نور گفت: این اردوها باعث آشنایی دانشجویان با دفاع مقدس می‌شود و باید بدانیم که مسائل دینی و دفاعی متعلق به یک جناح نیست؛بلکه این مفاهیم عام و متعلق به همه است؛ متاسفانه گاهی ما بشدت انحصار طلب می شویم؛ در صورتی که این درست نیست.

 

حجت الاسلام طه هاشمی از برگزاری اردوهای دانشجویی از خمین تا جماران خبر داد و گفت: این اردوها به معرفی و تبیین شخصیت امام خمینی(ره) می‌پردازد که جدیدا راه اندازی شده است. باید این مسئله را توجه داشته باشیم که پیروزی انقلاب اسلامی بر پایه رهبری امام، مردم و اسلام بوده است.

 

برگزاری جشنواره تئاتر دانشجویی دانشگاه آزاد در سال آینده

 

وی در خصوص برگزاری جشنواره تئاتر دانشجویی گفت: برگزاری تئاتر مورد تاکید مقام معظم رهبری است و قرار است در خراسان رضوی دبیرخانه تئاتر رضوی راه اندازی شود؛ البته تشکیل این دبیرخانه به معنای برگزاری جشنواره های تئاتر در مشهد نیست، ما کشور را به پنج منطقه تقسیم کرده‌ایم و هر منطقه چند استان را برای استعدادیابی و اجرای بهتر نمایش‌ها تحت پوشش قرار می‌دهد و میزبانی جشنواره تئاتر هر ساله به استانی که عملکرد بهتری در این زمینه ها داشته باشد داده می‌شود.

 

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه برگزاری تئاتر مورد تاکید مقام معظم رهبری است، در پایان گفت: جشنواره تئاتر دانشجویی دانشگاه آزاد امسال برگزار نمی‌شود و سال آینده شاهد برگزاری آن خواهیم بود.

 

+

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه پشتيباني سايت هاي اينترنتي نهاد
عمره دانشجويي
ازدواج دانشجويي
مركز آموزش مجازي دانشگاهيان
اعتكاف دانشجويي
نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها
وزارت علوم
وزارت بهداشت
صندوق رفاه دانشجويان
پرسمان
نشر معارف
نشريه پرسمان